Informuojame apie skaitmeninių pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimą

Informuojame, kad nuo 2023 m. gegužės 1 d. pasikeitė mokymosi pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarka. Naujoji pažymėjimų ir brandos atestatų tvarka įsigaliojo vadovaujantis LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais –  „Dėl profesinio mokymo diplomo ir pažymėjimo turinio, formos ir išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, „Dėl pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Iš Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro bus išduodami skaitmeniniai brandos atestatai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo pasiekimų pažymėjimai.

Mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus mokiniai patys gali peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikia prašyti mokyklos išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti.

Skaitmeniniai pažymėjimai ir brandos atestatai bus laikomi išduotais, kai, mokyklai juos sudarius, bus įregistruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Visiems skaitmeniniams pažymėjimams ir brandos atestatams bus suteiktas registracijos numeris.

KAIP ATSIIMTI PAŽYMĖJIMĄ AR BRANDOS ATESTATĄ? 

  1. Prisijunkite – https://www.dakpr.smm.lt/aikos2-dakpr/
  2. Pasirinkite meniu punktą – Skaitmeninių dokumentų paieška. 
  3. Prisijunkite prie sistemos per Elektroninius valdžios vartus. 
  4. Atsisiųskite ir atsispausdinkite suformuotą pažymėjimą ar brandos atestatą. 

Jei kyla klausimų ar sunkumų dėl skaitmeninio pažymėjimo ar brandos atestato, kviečiame skambinti tel. +370 528 51619.

Jei neturite galimybės atsispausdinti pažymėjimo ar brandos atestato iš sistemos, tai galite padaryti atvykę į Trakų suaugusiųjų mokymo centrą (Birutės g. 42, Trakai), I–IV: 8.00–17.00 val.